Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Биткоин повторно во минус

Откако падна на почетокот на неделата на дури 36.000 долари, биткоинот вчера беше во „зелено“ за добар дел од денот. Неговата вредност се искачи на околу 40.000 долари, и токму кога инвеститорите помислија дека падот траеше кратко, утрово повторно имаме изненадување.

Со биткоин се тргуваше околу 8,30 часот утрово по цена од околу 39.000 американски долари, а во следниот час вредноста се опорави малку и се искачи на околу 39.900 долари. За последните 24 часа, тоа е пад од 0,25 проценти.

И етереумот е намален за 0,4 проценти утрово во последните 24 часа. Еден етер вредеше нешто повеќе од 2.680 долари околу 22 часот.

Во моментов, според КојнМаркетКап, се тргува за 2.652 долари.

Поврзани вести

Binance Coin експлодира на над 270 американски долари

Влатко Зорба

Првата фаза од швајцарскиот закон за блокчејн стапува на сила

Влатко Зорба

Bitcoin и Ethereum китовите се подготвуваат за раст на пазарот

Влатко Зорба