Стандард

Биткоин

КРИПТОВАЛУТИ

Биткоин падна под 30.000 долари

Влатко Зорба
Биткоинот падна под 30.000 долари во четвртокот, со што криптовалутата продолжи да паѓа откако ја зголеми за четири пати вредноста минатата година. Дигиталната валута падна...
КРИПТОВАЛУТИ

Падот на Биткоин избриша повеќе од 100 милијарди долари од целиот крипто-пазар

Влатко Зорба
Цената на Биткоинот паѓа втор ден по ред, при што загубите на дигитални валути достигнаа над 10% во последните 48 часа, а крипто-пазарот избриша милијарди...
КРИПТОВАЛУТИ

Ethereum се насочува кон потенцијална цена од 10.500 долари

Влатко Зорба
По достигнувањето на нов рекорд, цената на Ethereum (ETH) потенцијално би можела да достигне 10.500 долари, смета стратегот на големата компанија за истражување на пазарот...
КРИПТОВАЛУТИ

„Копањето“ Биткоин може да ја подигне ГЛОБАЛНАТА ТЕМПЕРАТУРА за 2 степени до 2033 година

Влатко Зорба
Само биткоинот може да произведе доволно штетни материи за да се подигне глобалното ниво на температурата за 2 степени Целзиусови до 2033 година, доколку се...
КРИПТОВАЛУТИ

Grayscale купи Биткоини за 590 милиони долари за еден ден

Влатко Зорба
Најголемиот менаџер со дигитални средства, Grayscale Investments поставија рекорд за најголемото единечно купување на Биткоин направено за еден ден, откако компанијата вчера додаде 16.244 БТК....
КРИПТОВАЛУТИ

Еве зошто Биткоин може да вреди 115.000 долари овој август

Влатко Зорба
Големата бикова прогноза на „Pantera Capital“ за Биткоин се развива точно како што предвидовме, вели Ден Морехед. Основачот и извршен директор на „Pantera Capital“, продолжува...
КРИПТОВАЛУТИ

ПРВ ТРАНСФЕР ВО ИСТОРИЈАТА СО КРИПТОВАЛУТИ: Шпански третолигаш купи играч со Биткоин

Влатко Зорба
Трансферот на Давид Барал (37) со третолигашот „ДУКС Интернационал де Мадрид“ стана уникатен во светот на фудбалот. Поранешниот напаѓач на вториот тим на Реал Мадрид...
КРИПТОВАЛУТИ

Пазарната капитализација на Биткоин е половина од таа на среброто (инфографик)

Влатко Зорба
Континуираниот подем на Биткоинот доведе до некои предвидувања дека средството на крајот ќе стане рај за инвеститорите. Сепак, и покрај растот на цената, податоците покажуваат...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!