СТАНДАРД life

Блумберг

КРИПТОВАЛУТИ

Проценка на „Блумберг“ за биткоинот: Попрво ќе достигне 100.000 отколку да падне под 20.000 долари

Stefanija Kuzmanovska
На пазарот за криптовалути, Елон Маск е повторно во фокусот. Неговите твитови беа повторно во фокусот на инвеститорите откако во последно време честопати имаше негативно...
КРИПТОВАЛУТИ

„Блумберг“ објави нови прогнози: Биткоин оди на 400.000 долари?

Влатко Зорба
Пред два дена, њујоршката агенција „Блумберг“ го објави својот месечен број „Проспекти на криптовалутите“, во кој се занимава со растот на побарувачката на биткоин. Според...
ЕКОНОМИЈА

„Блумберг“: Светот на работ на голема „гасна војна“

Stefanija Kuzmanovska
Катар, кој е главен снабдувач на течен природен гас во светот, може да започне голема „гасна војна“, како резултат на пониските цени на суровините, поради...
КОМПАНИИ

Блумберг ја продава империјата доколку стане претседател, еве ги кандидатите

msp-admin
Американскиот милијардер Мајкл Блумберг, вети дека ќе ја продаде својата компанија за обработка на финансиски податоци и медиуми Bloomberg, ако стане претседател на САД. Се...