Стандард

Претседател

КОМПАНИИ

Идеолошките конфликти се спротивни на пазарните принципи на пазарот, вели претседателот на Кина

Влатко Зорба
Кинескиот претседател Си Џинпинг повика на глобална соработка во пресрет на растечкиот антикинески фронт предводен од Соединетите држави, предупредувајќи дека „отворената светска економија“ е неопходна...
КРИПТОВАЛУТИ

Милијардер: Ќе се кандидирам за претседател на САД ако Bitcoin стане 1 милион долари

Влатко Зорба
Американскиот милијардер и сопственик на НБА тимот „Далас Маверикс“ Марк Кубан изјави дека ќе се кандидира за претседател на САД доколку Bitcoin се искачи на...
ЕКОНОМИЈА

Поранешен полски претседател банкротираше

Stefanija Kuzmanovska
Добитникот на Нобеловата награда за мир и поранешен полски претседател Лех Валенса (77), се пожали дека банкротирал велејќи дека не можел да купи Божиќни подароци...
КОМПАНИИ

Блумберг ја продава империјата доколку стане претседател, еве ги кандидатите

msp-admin
Американскиот милијардер Мајкл Блумберг, вети дека ќе ја продаде својата компанија за обработка на финансиски податоци и медиуми Bloomberg, ако стане претседател на САД. Се...