Стандард

Блокчејн

КРИПТОВАЛУТИ

Професор по блокчејн ќе раководи со Комисијата за хартии од вредност на САД

Влатко Зорба
Новоизбраниот претседател Џо Бајден конечно одлучи кој ќе раководи со Комисијата за хартии од вредност (SEC). Според анонимни извори на Ројтерс, Гери Генслер ќе биде...
КРИПТОВАЛУТИ

Помалку познати криптовалути кои треба да се следат во 2021 година

Влатко Зорба
Зголемувањето на вредноста на Bitcoin (BTC) доминираше на пазарот на криптовалути во 2020 година, но во 2021 година може да се развијат помалку познати дигитални...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!