СТАНДАРД life

ЏејПи Морган

КОМПАНИИ

„ЏејПи Морган“ призна дека погрешно го проценил проектот за Европската Суперлига

Влатко Зорба
Американската банка „ЏејПи Морган“ денес призна дека „очигледно погрешно го проценила“ фудбалскиот проект на Европската Суперлига, кој сакаше да го финансира, но кој брзо се...
КРИПТОВАЛУТИ

Стратезите на „ЏејПи Морган“ загрижени за биткоинот

Влатко Зорба
Кога во последните неколку наврати Николаос Панигирцоглу беше сведок на ваков негативен тренд на цената на биткоинот, клиентите ќе се вратеа и ќе спречеа подлабока...
КРИПТОВАЛУТИ

JP Morgan објави 34 блокчејн работни места, ги засилува напорите за JPM монета

Влатко Зорба
Пребарувањето на блокчејн на страниците за кариера на JPMorgan всушност откри 56 отворени позиции, откако 34 вклучуваат „технологија“ во насловот на работното место. Неколку улоги...
КОМПАНИИ

JPMorgan: Инвеститорите можат да задржат 1% од своите портфолија за биткоин

Влатко Зорба
JPMorgan Chase & Co. е последната банка на Волстрит која зборува за идејата за инвеститори кои користат биткоин како начин за диверзификација на своето портфолио....
КОМПАНИИ

JPMorgan: Армијата во Reddit нема да предизвика голем пад на пазарот

Влатко Зорба
Битката меѓу трговците на мало и хеџ фондовите веројатно нема да предизвика сериозен пад на пазарите, велат експертите од JPMorgan, цитирани од „Блумберг“. Големи падови...