Стандард

Етереум

КОМПАНИИ

Маск смета дека цената на биткоинот е превисока

Влатко Зорба
Милијардерот Елон Маск соопшти дека цената на биткоинот и етериумот „се чини висока“ – во време кога криптовалутите достигнаа нови рекорди. Тој одговори на твитот...
КРИПТОВАЛУТИ

Етереум фјучерсите на ЦME со 30 милиони долари обем на првиот ден

Влатко Зорба
Започнувањето на долгоочекуваните фјучерси на Етереум во Chicago Mercantile Group (CME) објави договори во вредност од над 30 милиони долари, тргувани на првиот ден. Лансиран...
КРИПТОВАЛУТИ

ЦME пушта Етереум фјучерси

Влатко Зорба
Трговската берза во Чикаго (ЦМЕ) го започна тргувањето со фјучерси на Етерeум на својата платформа. Ова во голема мера ги олеснува институционалните инвеститори во нивните...
КРИПТОВАЛУТИ

Етереум има огромен потенцијал за раст, според Камерон Винклевос (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Ко-основачот на Гемини и Биткоин милијардер, Камерон Винклевос, вели дека вредноста на Етереум не се рефлектира во пазарната капитализација на средството и дека просперитетниот сектор...
КРИПТОВАЛУТИ

Етереум е нов хит на пазарот на криптовалути, еве зошто

Влатко Зорба
По неколкунеделна консолидација, биткоинот вчера повторно се искачи, со што се сруши границата од 40.000 американски долари, што може да го отвори патот за нов...
КРИПТОВАЛУТИ

Биткоин против Етереум: Кој е подобар избор за купување?

Влатко Зорба
Не е изненадувачки што инвеститорите се заинтересирани за криптовалути, пишува Yahoo Finance. Биткоинот започна со трговија во 2009 година. Во тоа време, луѓето можеа да...
КРИПТОВАЛУТИ

Ethereum достигна 1.500 долари – 2.600 е на хоризонтот?

Влатко Зорба
Цената на Ethereum го достигна највисокото ниво досега за време на азиската трговска сесија во понеделникот наутро, достигнувајќи 1.500 американски долари. Последователно, доста екстравагантни предвидувања...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!