Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Етереум достигна рекордна вредност

Уште една криптовалута достигна рекордно ниво.

Имено, Етереум денес ја надмина сумата што беше врвна на 20 февруари оваа година, и со тоа го достигна највисокото ниво досега, објави Телетрејдер.

Според веб-страницата „Coin Desk“, за време на пишувањето, ЕТХ вреди 2.076 американски долари.

Поврзани вести

Рекорден сообраќај на Binance – берзата затвори „врати“ за час

Влатко Зорба

Grayscale купуваат над 5.000 Bitcoin за помалку од 24 часа

Влатко Зорба

Крипто-берзата FTX додава поддршка за PayPal

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!