Стандард

Китови

КРИПТОВАЛУТИ

Биткоин китовите не престануваат да акумулираат БТК

Влатко Зорба
Биткоин китовите на прв поглед продолжуваат да акумулираат БТК бидејќи цената на водечката криптовалута се консолидира помеѓу опсегот од 55.000 до 59.000 долари. Основите на...
КРИПТОВАЛУТИ

Крипто-китовите тајно акумулираат Ethereum

Влатко Зорба
Податоците од платформата за крипто разузнавање „Santiment “ откриваат дека играчите со големи пари тивко акумулираат Ethereum (ETH) бидејќи втората најголема криптовалута се враќа од...
КРИПТОВАЛУТИ

Bitcoin и Ethereum китовите се подготвуваат за раст на пазарот

Влатко Зорба
Bitcoin и Ethereum китовите се подготвуваат за обновување на релито на пазарот на криптовалути, зграбувајќи што е можно повеќе од комбинираната понуда на двете двете...
КРИПТОВАЛУТИ

Еве што акумулираат крипто-китовите, според „Сентимент“

Влатко Зорба
Компанијата за блокчејн анализи, „Сентимент“ вели дека три алткоини го поздравуваат растечкото внимание на крипто-китовите. Аналитичката компанија забележува дека внимателно ја следи активноста на китовите...