СТАНДАРД life

Потањин

КОМПАНИИ

Кој е најбогатиот Русин, што работи и зошто Путин го критикуваше?

Влатко Зорба
Рускиот бизнисмен Владимир Потањин (60) од Москва, постави рекорд за богатство во таа земја, меѓу сите руски милијардери. „Форбс“ пишува дека богатството на Потањин се...
КОМПАНИИ

Руски милијардер постави АПСОЛУТЕН РЕКОРД: Заработил 6,4 милијарди долари за само 2 месеци

Влатко Зорба
Бизнисменот Владимир Потањин постави апсолутен рекорд за богатство меѓу руските милијардери, пишува Форбс. Според весникот, богатството на Потањин се проценува на 30 милијарди долари денес,...