Таг : почина

Фудбал

Трагедија во светот на фудбалот: Почина Марадона

Stefanija Kuzmanovska
Диего Армандо Марадона, легендата на светскиот фудбал, почина од последици на срцев удар, пренесува аргентинскиот „Кларин“. Трагичната вест ја пренесоа ЕСПН и бројни аргентински медиуми,...
Регион

Во Србија, 7579 нови случаи, почина 41 лице: Воведени нови мерки за училиштата

Stefanija Kuzmanovska
Според официјалните податоци, во Србија 41 лице починало во последните 24 часа од последиците на коронавирус, па вкупниот број на починати се зголеми на 1.315,...
МАГАЗИН

Тапанарот на групата Амадеус почина од коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Тапанарот на популарната српска музичка група Амадеус бенд, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токан, почина по борба со коронавирусот. Бојан ја загуби битката на 45-годишна...
СВЕТ

Мисури: 13-годишно момче почина од коронавирус, не страдал од други болести

Stefanija Kuzmanovska
Трагедија се случила во семејство од Мисури, откако 13-годишното момче Пејтон Баумгарт за време на викендот починало од последици на коронавирусот, објавија локалните медиуми. Пејтон...
СВЕТ

Почина волонтер кој ја примил оксфордската вакцина

Stefanija Kuzmanovska
Бразилската здравствена служба „Авсиса“ објави дека волонтер кој примил вакцина за коронавирус, која ја развија „АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд, почина во третата фаза од...
Кошарка

Почина поранешниот ол-стар играч Клиф Робинсон 

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот кошаркар на НБА, Клифорд Робинсон почина на 53-годишна возраст, потврди неговото семејство. Причината за смртта не е наведена, а она што е познато е...