Стандард

почина

КОМПАНИИ

Милијардер почина на Божиќ, полицијата се сомнева дека е отруен од колега

msp-admin
Милијардерот Лин Чи, кинески гејмерски тајкун и продуцент на Нетфликс, почина на Божиќ, објави неговата компанија, а полицијата сега истражува дали 39-годишникот бил отруен, пренесува...