СТАНДАРД life

Стрес

Шоубиз

🎥 „Никогаш не сум ги видел Тејлор Свифт и Блејк Лајвли под толкав стрес“: Видеото од Супер Боул стана хит на Интернет

Radmila Tasevska
Пејачката Тејлор Свифт привлече големо внимание на Супер Боул. Таа од трибините го бодреше своето момче Тревис Келси кој игра за Канзас Сити Чифс. Неговиот...
Здравје

Диететичар споделува идеи за закуски кои го намалуваат стресот на празниците

Urednik
Иако Божиќ е можност да се опуштите, одреден стрес за време на празничната сезона е неизбежен. Кога се чувствуваме под стрес, нашето тело произведува прекумерно...
Здравје

Ослободете го стресот и опуштете го умот: 8 начини да заборавите на грижите

Urednik
Повеќето луѓе денес се под некој вид на стрес. Според студијата на британската фондација за ментално здравје, 74 отсто од луѓето се чувствувале толку под...
БИЗЛАЈФ

Ова е најдобрата професија – заработката е голема, а дневниот стрес е минимален

Влатко Зорба
Точниот дневен распоред е познат неколку дена однапред и значително го намалува нивото на стрес. На самиот врв на листата на најдобро платени работни места...
БИЗЛАЈФ

Треба ли да се отфрли „to do“ списокот?

Влатко Зорба
Кога размислувате што се треба да завршите, генерално сметате дека е најдобро да направите список или таканаречен „to do“ список. Според „Фаст компани“, ​​Леонардо да...
БИЗЛАЈФ

СТРЕСОТ НА РАБОТА И ПРОМЕНИТЕ ВЛИЈААТ НА ЛУЃЕТО: Работи за кои не сме свесни, а предизвикуваат вознемиреност

Влатко Зорба
Чувството на вознемиреност е вообичаено и нормално во предизвикувачки ситуации. На пример, кога има одреден пропуст на работа или нервоза во сообраќајот, совршено е во...