СТАНДАРД life

принцот

Шоубиз

Кралот Чарлс реши: Принцот Хари не може да се врати

Radmila Tasevska
Иако сака да ги поправи односите со својот помлад син, кралот Чарлс III е категоричен за неговото враќање како работен член на кралското семејство. Гласините...
Шоубиз

📸 Том Круз се дружеше со принцот Вилијам, изгледот на актерот привлече внимание

Radmila Tasevska
Актерот Том Круз се појави на хуманитарна гала во Лондон минатата недела. Таму се сретна со принцот Вилијам, со кој исто така разговараше. Последните месеци...
Шоубиз

Принцот Вилијам проговори за прв пат по дијагнозата на неговиот татко

Radmila Tasevska
Принцот Вилијам проговори за прв пат откако беше објавено дека на кралот Чарлс му бил дијагностициран рак. „Навистина ја цениме љубезноста на сите, ви благодариме“,...
Шоубиз

Принцот Хари стана бездомник во својата татковина: По средбата со неговиот татко, тој отишол во хотелот

Radmila Tasevska
Се шпекулира дека принцот Хари ја поминал ноќта во хотел во Лондон по кратката средба со неговиот татко, кралот Чарлс. Според британските медиуми, средбата траела...
Шоубиз

Принцот Хари пристигна во Лондон по веста за болеста на неговиот татко, кралот Чарлс

Radmila Tasevska
Принцот Хари денеска пристигна во Лондон за да го посети својот татко, кралот Чарлс (75), помалку од 24 часа откако беше објавено дека монархот боледува...
Шоубиз

📷 Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт го честитаа Божиќ со нова фотографија од нивните деца

Radmila Tasevska
Принцот Вилијам и неговата сопруга, принцезата Кејт Мидлтон, на своите фанови и на англиската јавност им го честитаа Божиќ со свежи фотографии од нивните деца,...
Шоубиз

Како ќе се вика принцот Вилијам кога ќе стане крал? „Американците го сакаат поради тоа име“

Radmila Tasevska
Откако ќе умре кралот Чарлс, принцот Вилијам ќе помине низ комплицирана процедура, а нема сомнеж за името што ќе го носи. Иако сè уште уживаме...