СТАНДАРД life

Чарлс

Шоубиз

Кралот Чарлс реши: Принцот Хари не може да се врати

Radmila Tasevska
Иако сака да ги поправи односите со својот помлад син, кралот Чарлс III е категоричен за неговото враќање како работен член на кралското семејство. Гласините...
Шоубиз

Кралот Чарлс ја напушти болницата

Radmila Tasevska
Британскиот крал Чарлс во понеделникот ја напушти приватната болница во Лондон, откако таму помина три ноќи по операција на простата. Во понеделникот наутро, Кејт Мидлтон,...
Балкан микс

Ела и Чарлс во придружба на адвокат пристигнаа во судот

Radmila Tasevska
Инфлуенсерката Ела Дворник и нејзиниот наскоро поранешен сопруг Чарлс Пирс утрово беа видени на третото рочиште за развод во Општинскиот суд во Пула. Инфлуенсерката пристигнала...