СТАНДАРД life

кралот

Шоубиз

Кралот Чарлс реши: Принцот Хари не може да се врати

Radmila Tasevska
Иако сака да ги поправи односите со својот помлад син, кралот Чарлс III е категоричен за неговото враќање како работен член на кралското семејство. Гласините...
Шоубиз

Кралот Чарлс ја напушти болницата

Radmila Tasevska
Британскиот крал Чарлс во понеделникот ја напушти приватната болница во Лондон, откако таму помина три ноќи по операција на простата. Во понеделникот наутро, Кејт Мидлтон,...