СТАНДАРД life
Шоубиз

Кралот Чарлс реши: Принцот Хари не може да се врати

Иако сака да ги поправи односите со својот помлад син, кралот Чарлс III е категоричен за неговото враќање како работен член на кралското семејство.

Гласините дека принцот Хари сепак би можел да се врати во Лондон и повторно да биде работен член на кралското семејство, барем додека не заврши лекувањето на неговиот татко, кралот Чарлс III, сега се целосно отфрлени.

Откако вчера беше снимен кралот Чарлс III додека одеше на неделна миса во црквата Св. Марија Магдалена во Сандрингам, стана јасно дека такво сценарио нема да се случи, пренесува tportal.

Извор близок до палатата тврди дека кралот е цврст во својата одлука дека нема враќање назад за принцот Хари, односно дека ништо не може да влијае тој да ја промени својата одлука и да му дозволи повторно да стане работен член на кралското семејство.

Врска на татко и син

Ова исто така не значи дека 75-годишниот Чарлс не е отворен за какви било обиди да ја поправи врската со својот син во блиска иднина.

И покрај тоа што Хари јасно стави до знаење дека ќе се врати, особено ако татко му се јави, ништо нема да излезе од тоа. На страната на кралот Чарлс е и постариот син на кралот Чарлс, престолонаследникот Вилијам, кој јасно стави до знаење дека не сака да го види својот брат во Лондон.

Наместо да ги дели обврските, Вилијам ги презеде сите обврски откако извесно време помина со своите деца и Кејт Мидлтон, која се опоравува од операција на абдоменот.

Поврзани вести

Позната причината за смртта на ѕвездата од „Euphoria“: Актерот (25) пред два месеци беше пронајден мртов во својата куќа

Urednik

Зошто овој Божиќ е толку посебен за Тејлор Свифт?

Urednik

📸 Сцените на Софија Вергара од нејзината интима привлекоа големо внимание во јавноста

Radmila Tasevska