Таг : хотел

Регион

Грците подготвуваат „карантински соби“: Кој се зарази, ќе летува вака

Stefanija Kuzmanovska
Грчката влада издаде нови, задолжителни упатства за хотелите низ целата земја во врска со можните случаи на Ковид-19, пренесе „б92“. Сега од сите хотели се...
МАКЕДОНИЈА

Хотелиерите подготвени, но без гости – процедури за хотелскиот дел

Stefanija Kuzmanovska
На хотелиерите им се наложува да обезбедат дезинфекциска бариера за обувки пред влезна врата и пулт за дезинфекција на раце. Задолжително е носење заштитна маска...
Хроника

Предложена парична казна за хотел во Скопје кој работел и покрај забраните

Влатко Зорба
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлог за издавање казнен налог против едно физичко и едно правно лице заради сторено...
Дом и дизајн МАГАЗИН

Хотел со 0 ѕвездички во кој собите се без прозорци, врати и покрив

Хотелот „Null Stern“ е дело на концептуалните уметници Френк и Патрик Риклин чија главна цел беше да ги запознае луѓето со природните убавини на швајцарските...
Компании и пазар

Што е најбитно во стратегијата за опоравување на хотелите?

Влатко Зорба
Хотелите сега се соочуваат со огромна неизвесност и затоа е важно во моменти на неизвесност да бидат сигурни барем во едно – во нивната деловна...
МАКЕДОНИЈА

Во хотелот „Молика“ сместени уште 26 лица во државен карантин

Берта Китинска
Во хотелот „Молика“ на Пелистер синоќа пристигнала уште една група од 26 лица за претстој во државен карантин. Од АД ЕСМ, кој стопанисува во овој...
МАКЕДОНИЈА

Четириесетина лица кои влегле во Македонија, однесени директно во хотелот “Ибис”

Четириесетина лица кои влегле во Македонија, во главно на граничниот премин Деве Баир и од Косово, се однесени директно во хотелот “Ибис” кај трговскиот центар...
Вести

Се сруши хотел во Кина полн со пациенти, кои биле во карантин поради коронавирусот (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Хотелот од пет ката се сруши во Гуангжу, Кина. Не е познато колку лица останале во урнатините, а досега евакуирани се 16 лица. #BREAKING: A...