Таг : Охрид

Хроника

Околу 100 килограми хашиш пронајде полицијата во Охрид (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Околу 100 килограми хашиш вчера полицијата во Охрид пронајде во скопско комбе управувано од државјанин на Турција. Возачот е приведен, а против него ќе биде...
Хроника

Над 100 килограми марихуана запленета во Охрид

Влатко Зорба
Полицијата денеска запленила над 100 килограми марихуана кај градските гробишта во Охрид. Уапсен е државјанин на Турција, кој сакал да ја транспортира со возило Цитроен....
МАКЕДОНИЈА

Градоначалникот на Охрид во изолација,неговите родители се позитивни на Ковид 19

Берта Китинска
Константин Георгиески, градоначалникот на Општина Охрид информираше дека заедно со семејството ќе биде во  изолација, бидејќи неговите родители се позитивни на Ковид 19. -И покрај...
Хроника

Почина малиот Илче од Охрид

Берта Китинска
Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, извршија увид во семејна единица во село Корешница, Демир Капија, каде...
МАКЕДОНИЈА

Во Охрид 35 активни случаи на коронавирус, во Струга 45, во Дебар 32

Влатко Зорба
Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот...
МАКЕДОНИЈА

„Изгубивме херој од нашето семејство“: Емотивно писмо за медицинската сестра од Охрид која ја изгуби битката со Ковид19

Берта Китинска
Уште еден здравствен работник пред неколку дена,  ја изгуби битката со КОВИД-19 во нашата земја. Почина медицинската сестра Дијана Димоска од охридската болница како последица...
Хроника

Двајца осуденици се обиделе да силуваат затвореник во охридскиот затвор

Берта Китинска
од 15.09.2020 во СВР Охрид, на вработен во Казнено поправната установа -Затвор Охрид, кој заедно со 19-годишник од Струмица,затвореник во охридскиот затвор, пријавиле обид за...
МАКЕДОНИЈА

Изминатата седмица во Охрид 21, во Струга 30 и осум лица од Дебар позитивни на коронавирус

Влатко Зорба
Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесува на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга,...
Хроника

Поднесено обвинение до Охридскиот суд за браќата Усеини за насилство

Влатко Зорба
Обвинителството во Охрид достави до охридскиот суд обвинителен предлог против браќата Усеини за напад врз едно лице пред хотелот Јуник во Охрид. Како што соопштија...