Таг : Виз Ер

Скопје

Виз Ер Скопски маратон 2020 организиран под специјални протоколи

Stefanija Kuzmanovska
Организаторите на Виз Ер Скопски маратон ќе одржат прес-конференција на која ќе информираат за начинот на организација на маратонот за оваа година. Обраќање на прес-конференцијата...
Компании и пазар

Виз ер воведува нови летови од Скопје, Белград и Тузла

Stefanija Kuzmanovska
Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“ ќе воведе нови летови од Скопје, Белград и Тузла до Салцбург од 2 и 3 јули, пишува порталот „Exyuaviation“. Имено, ќе...
Компании и пазар

Wizz Air без летови од и до Македонија до 30-ти мај

Најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, Wizz Air денес најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови...
ЕКОНОМИЈА

Парите од пропаднатите билети на Виз Ер ќе бидат трансферирани во кредити

Авиокомпанијата Виз Ер денеска објави дека како резултат на значително поголемиот обем откажани летови поради ограничувањата на патувања, наметнати како борба против ширењето на пандемијата...
Компании и пазар

„Виз ер“: Суспендирани рутите за Милано, Тревизо и Бергамо

Stefanija Kuzmanovska
Рутите за Милано (MXP), Тревизо (TSF) и Бергамо (BGY) ќе бидат суспендирани, поради затворањето на северниот дел на Италија, со цел да го спречи ширењето...
Компании и пазар

Најголемиот акционер на „Виз Ер“ ќе продаде акции во вредност од 650 милиони долари

Влатко Зорба
Најголемиот акционер на нискобуџетната авиокомпанија „Виз Ер“, приватната акционерска фирма „Индиго Партнерс“, планира да продаде акции од 500 милиони фунти (650 милиони американски долари) преку...
Компании и пазар

Виз ер: Во наредните 11 месеци нема никакви промени во начинот на патување кон и од Велика Британија

Влатко Зорба
Во наредните 11 месеци ќе нема никакви промени во начинот на кој ќе се патува со авион кон и од Велика Британија и покрај тоа...
Компании и пазар

„Виз Ер“ сака забрана на бизнис класата за кратки летови

Влатко Зорба
Нискотарифниот превозник „Виз Ер“ ги повикува авиокомпаниите да престанат да исполнуваат летови со празни места во бизнис класа, за летови до 5 часа. Бизнис класата...
Политика

Спасовски со Wizz Air се враќа од Брисел

Влатко Зорба
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по работните средби во Брисел со Директорот на Генералниот Директорат за преговори, добрососедство и проширување на Европската Унија, Кристијан...