Стандард
КОМПАНИИ

Виз ер воведува нови летови од Скопје, Белград и Тузла

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“ ќе воведе нови летови од Скопје, Белград и Тузла до Салцбург од 2 и 3 јули, пишува порталот „Exyuaviation“.

Имено, ќе лета двапати неделно од секој од тие градови со Ербас А320.

Новата објава дојде само еден ден откако авиокомпанијата објави дека воведува летови од Милано до Приштина во јули.

Поврзани вести

Скопје ќе добие нов центар за логистички услуги, се отвораат 90 работни места

Германскиот бизнис лут на Меркел поради бавното отворање на економијата

Влатко Зорба

„Google“ е подготвен да им исплати на медиумите милијарда долари за содржина

msp-admin