СТАНДАРД life

Рецепт

Храна

Три чекори до најздравиот оброк во светот: Наједноставниот рецепт за медитеранска исхрана

Radmila Tasevska
Ручекот може да биде вистинска тортура доколку бара часови и часови готвење, а да не зборуваме за идејата, купувањето и подготовката. Но, може да биде...
Храна

Рецепт за најкрцкави компирчиња – нема грешка!

Radmila Tasevska
Никој не ужива во мрсен или недоволно варен компир. За среќа, постои еден генијален трик што на ова јадење ќе му даде совршена крцкавост. Еден...
Храна

Рецепт за турски менемен: Се служи како појадок, но вие сами одлучете кога ќе го јадете

Urednik
Се надеваме ќе ви се допадне рецептот за овој турски специјалитет – менемен. Покрај тоа што е едноставен за правење, комбинацијата од пиперки, домати, со...
Храна

Пица која не дебелее: Лажното тесто е хит, а ова е совршениот рецепт

Radmila Tasevska
Доколку често јадете пица и сакате да се ослободите од прекумерната количина на јаглехидрати, имаме одлично решение за вас. Иако никогаш нема да има вкус...
Храна

Нешто најблиску до магија! Чоколадна торта на која нема да можете да одолеете!

Urednik
Ова е нешто најблиску до магијата, се топи во устата, а комбинацијата од цреша и чоколадо ja прави посебна. Чоколадна торта на која нема да...
Храна

Пица стапчиња кои се уште никој не ги одбил: Овој рецепт ќе ви стане омилен!

Urednik
Пица стапчињата се совршен избор кога сакате да подготвите нешто вкусно од печива. Сите уживаат во нив, а децата многу често ги посакуваат на своите...
Храна

СОЛЕНИ МАФИНИ без глутен, масло и вишок калории: Пројa по рецепт на Новак Ѓоковиќ готовa за 15 минути

Urednik
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ многу внимава што внесува во своето тело. Дури и кога не тренира, Новак се труди во чинијата да има здрава,...