СТАНДАРД life

пилешко

Храна

Пикантно пилешко со компирчиња прелиено со павлака

Radmila Tasevska
Кремасто пилешко месо кое се топи во уста. СОСТОЈКИ: 300-400 гр пилешко бело месо 50 гр растопен маргарин 5 лажици павлака 1 лажица презла 3...
Храна

Пилешко во кари: Брз ручек за крајот на работната недела

Radmila Tasevska
Рецепт за сочно пилешко во кари сигурно ќе ви го спаси денот. Петок е и сакате да се одморите по напорната работна недела. На овој...