СТАНДАРД life

салата

Храна

Салата од компири и јајца – гарнир или комплетен оброк

Urednik
Салата од компир е како празно платно за сликање, толерира речиси сè што ќе ставите во неа, а вкусовите навистина можат да бидат многу различни....
Храна

Омилената салата на Камерон Дијаз: Совршено летно јадење

Urednik
Сега кога летото ја покажа својата најжешка страна, секој оброк што подразбира хранливо освежување е добредојден. Актерката Камерон Дијаз (50) одлучила да го сподели совршениот...