СТАНДАРД life

компирчиња

Храна

Рецепт за најкрцкави компирчиња – нема грешка!

Radmila Tasevska
Никој не ужива во мрсен или недоволно варен компир. За среќа, постои еден генијален трик што на ова јадење ќе му даде совршена крцкавост. Еден...
Храна

Пикантно пилешко со компирчиња прелиено со павлака

Radmila Tasevska
Кремасто пилешко месо кое се топи во уста. СОСТОЈКИ: 300-400 гр пилешко бело месо 50 гр растопен маргарин 5 лажици павлака 1 лажица презла 3...