СТАНДАРД life

леб

Здравје

Два вида леб што треба да ги избегнувате доколку сакате да ги намалите гасовите и подуеноста

Radmila Tasevska
Лебот е главен во исхраната, а понекогаш може да се поврзе со непријатност во форма на гасови и надуеност. Додека лебот е разновидна и задоволувачка...
Здравје

Ова се петте најздрави видови леб! Избегнувајте ги другите

Urednik
Лебот направен од цели зрна обично нуди најмногу хранливи материи. Десетици лебови се редат на полиците и ги полнат книгите за готвење, иако некои се...
Здравје

Колку леб можете да јадете на ден без да се здебелите?

Urednik
Лебот е една од најконзумираните намирници во светот. Но и еден од најконтроверзните бидејќи, наводно, може да придонесе за зголемување на телесната тежина. Дали е...
Храна

Рецепт леб што треба да го јадат жените во педесеттите години

Urednik
Кога жените ќе наполнат 50 години, нивната склоност да се здебелуваат и да страдаат од разни воспаленија се зголемува. Ако го заменат традиционалниот бел леб...
БИЗЛАЈФ

Како поранешен затвореник успеа да продаде компанија за 275 милиони долари?

Влатко Зорба
Како претприемач, навикнати сте на балансирање на многу задачи и справување во тешки услови. На крајот на краиштата, се навикнувате да преживувате во свет на...
ЕКОНОМИЈА

Се замрзнуваат цените на основните продукти

Владата доцна синоќа донесе Одлука за замрзнување на цените на основните продукти: леб, сол, зејтин, млеко и млечни производи, јајца, брашно, месо, тестенини, лекови и...