СТАНДАРД life

цени

Шоубиз

Објавени се цените на билетите за концертот на Ед Ширан во Загреб

Radmila Tasevska
Светски познатиот пејач Ед Ширан ќе настапи во Хрватска на 10 август 2024 година. Влезниците за овој спектакл во Загреб ќе бидат пуштени во продажба...
ЕКОНОМИЈА

РКЕ: Сметките за струја практично ќе останат непроменети со носење на законот

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач ЕВН ХОМЕ незначително ќе се намалат,...
ЕКОНОМИЈА

Цените на „црното злато“ на највисоки нивоа во последните две години

Stefanija Kuzmanovska
Цените на нафтата се зголемија на светските берзи минатата недела, трет пат по ред и достигнаа нови највисоки нивоа за повеќе од две години, бидејќи...
ЕКОНОМИЈА

Цените на горивата од полноќ се зголемуваат за половина денар

Влатко Зорба
Цените на горивата од полноќ се зголемуваат за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 68 денари за...
КОМПАНИИ

Цените на нафтата достигнаа највисоки нивоа во последниве две години

Влатко Зорба
На светските пазари, цените на нафтата значително се зголемија минатата недела, втор пат по ред, достигнувајќи ги највисоките нивоа во последните повеќе од две години,...
ЕКОНОМИЈАКОМПАНИИ

Бислимоски: Енергетски компании бараат, на сметка од 1.000 поскапување од 50 денари

Влатко Зорба
Не можеме сега да кажеме дали ќе има поскапување на цената на електричната енергија, но кон крајот на наредната недела ќе знаеме, вели претседателот на...
БИЗЛАЈФ

ЦЕНИ ВО ГРЦИЈА: Вода до 1,7 евра, еве колку чинат ПИВО и ГИРО

Грција е сè уште една од најпопуларните летни дестинации меѓу македонските туристи. Туристичката сезона започна, а цените на Егејскиот дел повеќе или помалку останаа непроменети...
ЕКОНОМИЈА

Дизелот поскапува, цената на бензините останува иста

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и...
ЕКОНОМИЈА

Градежна комора: Цените на становите во Скопје ќе надминат 2.000 евра по квадрат

Влатко Зорба
Градежната комора на Македонија соопшти дека цените на становите во Скопје, поточно во центарот на градот, ќе надминат 2.000 евра по квадрат. Причина за забрзаниот...