СТАНДАРД life

концертот

Балкан микс

Лукас: Големо извинување до сите што дојдоа на концертот, но јас не се појавив

Radmila Tasevska
Српскиот пејач Александар Вуксановиќ, познат како Аца Лукас, по приведувањето во петокот вечерта кај Брус на пат кон скијачкиот центар Копаоник, каде требаше да одржи концерт тој ѝ...
Шоубиз

Објавени се цените на билетите за концертот на Ед Ширан во Загреб

Radmila Tasevska
Светски познатиот пејач Ед Ширан ќе настапи во Хрватска на 10 август 2024 година. Влезниците за овој спектакл во Загреб ќе бидат пуштени во продажба...
Шоубиз

Раперот го прекина концертот за да понуди да ги плати трошоците на болно девојче од публиката (ВИДЕО)

Radmila Tasevska
Канадскиот рапер Дрејк го прекина концертот во Торонто за да испрати важна порака до обожавателите во публиката. Имено, за време на концертот, раперот забележал неколку...
Шоубиз

Мадона ги собори сите рекорди: Билети за концертот на кралицата на поп музиката можат да си дозволат само најбогатите

Radmila Tasevska
Мадона наскоро ќе ја започне долгоочекуваната турнеја „Celebration“, која ќе одбележи четири децении од нејзината кариера. Кралицата на попот продолжува да работи по компликациите со...