Таг : Мадона

МАГАЗИН

Тијана Ајфон излезе од затвор: Таму бев sвезда, како да дошла Мадона

Stefanija Kuzmanovska
Тијана Ајфон, вистинското име Тијана Максимовиќ, беше ослободена од притвор во кој се наоѓаше еден месец и откри како се снаоѓала зад решетки. „Искрено, не...
Забава

Танц на синот на Мадона во чест на Џорџ Флојд: Кралицата на поп музиката испрати силна порака преку снимката

Stefanija Kuzmanovska
Кралицата на поп музиката Мадона (61) објави видео на Твитер во кое нејзиниот син Дејвид Банда (14) игра на песната од Мајкл Џексон „They Don’t...
МАГАЗИН

Мадона објави фотографија во долна облека, нејзините фанови реагираат: „Не сакаме да го гледаме ова“

Stefanija Kuzmanovska
Кралицата на поп музиката, која за неколку месеци ќе полни 62 години, Мадона, не престанува да ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи. Пред неколку...
МАГАЗИН

Хакери украдоа приватни податоци од адвокатската фирма која ги застапува Мадона, Ники Минаж и други ѕвезди

Stefanija Kuzmanovska
Адвокатската фирма „Грабмен Шајр Мејселас енд Сакс“, која ги застапува Лејди Гага, Мадона, Ники Минаж и други познати личности, изминатава недела била цел на кибернапад,...
Забава МАГАЗИН

Мадона гола во када зборува за коронавирусот: Нè направи различни на еднаков начин (ВИДЕО)

Мадона се соблече сосема гола, се капеше и додека во позадина се слуша музика, таа зборува за коронавирусот. „Чудно е ова со ковид-19, не го...
Забава МАГАЗИН

Мадона: Трамп не го сфаќа сериозно коронавирусот

Елена Даскалова
Пејачката Мадона, веќе е познато дека одамна е противник на политиките на Доналд Трамп, а сега има забелешка за начинот на кој ја води нацијата...
Забава МАГАЗИН

Поради коронавирусот Мадона и Мајли ги откажаа настапите

Музичките поп ѕвезди Мајли Сајрус и Мадон како и рок бендот Прл Џем ги откажаа концертите поради коронавирусот, а според некои информации и Фестивалот на...
Забава МАГАЗИН

Мадона со бастун ја напушти концертната сала заедно со младото момче

Мадона моментано е на својата турнеја под името Madame X, а поради повреда на коленото движењето ѝ е многу ограничено. Поп-ѕвездата во неделата поради повреда...
Забава МАГАЗИН

Мадона го откажа концертот во Париз

Американската пејачка Мадона во неделата навечер морала да го откаже концертот во Париз поради повреди, објавила концертната сала во која требало да настапи. „Со жалење...