Таг : Турнеја

Забава МАГАЗИН

Ролинг Стоунс ја откажаа турнејата поради коронавирусот

Рок Групата The Rolling Stones ја откажа турнејата под името „No Filter“ во Северна Америка поради пандемијата. Турнејата требаше да започне во Сан Диего на...
Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс ја откажа пролетната турнеја

Кристина Денесовска
Принцот Чарлс и војвотката од Корнвел, Камила, ја откажаа својата пролетна турнеја поради ширењето на коронавирусот. Кралскиот пар требаше да ја посети Босна и Херцеговина,...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш турнејата ја започна со желба за подигнување на свеста за прифаќање на своето тело

Били Ајлиш ја започна својата прва турнеја во Мајами. На почетокот на настапот 18-годишната Ајлиш ја соблече маичкаа сакајќи да ја подигне свеста за прифаќање...
Забава МАГАЗИН

Лана дел Реј ја откажа турнејата, го изгубила гласот

Кристина Денесовска
Познатиот британски музичар, Елтон Џон, неодамна низ солзи го прекина концертот во Нов Зеланд, на кој настапуваше во рамките на својата тирнеја, поради губеше на...
Забава МАГАЗИН

Витни Хјустон преку холограм на турнеја

Кристина Денесовска
Осум години по смртта, Витни Хјустон „оди“ на турнеја! Семејството на покојната пејачка потврди дека, по повеќегодишни припреми, холограмот е подготвен и ќе биде преставен...
Забава МАГАЗИН

Ози Озборн поради Паркинсоновата болест ја откажа целата турнеја

Кристина Денесовска
Британскиот пејач Ози Озборн, поранешниот фронтмен на хеви-метал бендот Блек Сабат, ја откажа целата северноамериканска турнеја за да оди во Швајцарија на лекување од Паркинсонова...
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер издаде нов албум, по петгодишна пауза

Кристина Денесовска
Џастин Бибер ноќеска го објави својот прв албум по пет години пауза, а неговите фанови се во апсолутен транс, па хаштагот #ChangesOutNow на Твитер е...
Забава МАГАЗИН

Жељко Бебек се враќа во Бјело дугме?

Жељко Бебек би сакал да се врати во Бјело дугме. – Што сум постар, чувствував дека се доближуваме едни со други. Дали ќе бидеме соработници,...
Забава МАГАЗИН

Мадона ја продолжува турнејата и по препораките на докторите за мирување

Светската турнеја на Мадона, Madame X, е откажана неколку пати на барање на нејзините лекари, а музичката легенда е подлегната на низа необични третмани за...