Таг : Ед Ширан

Забава МАГАЗИН

Ед Ширан ќе прави пауза од музиката за да „поживее малку“

Елена Даскалова
Ед Ширан најавува дека ќе ја започне својата добро заслужена пауза од музиката и социјалните мрежи, по турнејата за албумот „Divide“. Објавата на Инстаграм ја...
Забава МАГАЗИН

Ед Ширан прогласен за уметник на деценијата во Велика Британија

Елена Даскалова
Велика Британија го прогласи Ед Ширан за уметник на деценијата, според организацијата за топ-листи „Official Charts Company“. Тој во изминатите 10 години се задржа на...
Забава МАГАЗИН

Ова е најслушаната песна во последните 10 години

Сервисот за стримање на музика Spotify ја објави листата со најслушани песни, албуми и изведувачи во последните 10 години, а открија дека изведувачот чија музика...