Стандард

горива

ЕКОНОМИЈА

Од полноќ поскапуваат горивата

Влатко Зорба
Од полноќ горивата добиваат нови и повисоки цени, одлучи денеска Регулаторна комисија за енергетика. Бензините поскапуваат за еден денар, па новата цена на Еуросупер БС...
ЕКОНОМИЈА

Од полноќ нови цени на горивата

Берта Китинска
Регулаторна комисија  соопшти дека малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 16.11.2020...
ЕКОНОМИЈА

Горивата поскапуваат од полноќ

Берта Китинска
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуват за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните...
ЕКОНОМИЈА

Денеска напладне нови цени на горивата

Берта Китинска
Денеска напладне Регулаторната комисија за енергетика ќе ги  соопшти новите цени на горивата. Минатата недела немаше никаква промена и цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!