Стандард

Поскапување

ЕКОНОМИЈА

РКЕ: Бензините поскапуваат за 1,50, а дизелот за еден денар

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,76 %...
ЕКОНОМИЈА

Од полноќ поскапуваат горивата

Влатко Зорба
Од полноќ горивата добиваат нови и повисоки цени, одлучи денеска Регулаторна комисија за енергетика. Бензините поскапуваат за еден денар, па новата цена на Еуросупер БС...
ЕКОНОМИЈА

Поскапуваат бензините и дизелот

Берта Китинска
Регулаторната комисија за енергетика одлучи малопродажните цени на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 ден/лит и...
КОМПАНИИ

Копач: Верувам дека независната РКЕ донела правилна одлука за поскапување на струјата

msp-admin
Директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница (ЕЗ) Јанез Копач во интервју за МИА говори за стручноста на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), зголемувањето на цената...