СТАНДАРД life

бензини

ЕКОНОМИЈА

Дизелот поевтинува, бензинот поскапува

Берта Китинска
Дизелот и нафтата за домаќинствата поевтинуваат за половина денар, додека бензинот поскапува за половина денар, соопштија денеска од Регулаторна комисија за енергетика Малопродажната цена на...
ЕКОНОМИЈА

Од утре бензините со намалена цена

Берта Китинска
Од полноќ се намалува малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-98 за 1,50 денар/литар, додека цената на бензинот Еуросупер БС-95 се намалува за 1,00 денар/литар, одлучи...
ЕКОНОМИЈА

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот иста

Берта Китинска
Од полноќ цените на бензините се намалуваат за половина денар, а на дизелот го остави со иста, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката, малопродажните...
ЕКОНОМИЈА

Шаќири: Ќе има јасен план за спојување и укинување на постоечки институции

Берта Китинска
Ќе продолжам со процесот на дигитализација и спроведување на клучните реформи на јавната администрација со цел да ја подготвиме за пристапување кон европскиот административен постор...
ЕКОНОМИЈА

Поскапуваат бензините и дизелот

Берта Китинска
Регулаторната комисија за енергетика одлучи малопродажните цени на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 ден/лит и...
ЕКОНОМИЈА

Ново намалување на цената на бензините и дизелот

Берта Китинска
Од ноќеска повторно ќе поевтинат горивата, откако Регулаторната комисија за енергетика реши цената на бензините да биде намалена за еден денар, а на дизелот за...
ЕКОНОМИЈА

Цените на горивата остануваат непроменети

Берта Китинска
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука цените на бензините и дизелот да останат исти согласно одлуката од 17.8.2020...