СТАНДАРД life
ЕКОНОМИЈА

Ново намалување на цената на бензините и дизелот

Од ноќеска повторно ќе поевтинат горивата, откако Регулаторната комисија за енергетика реши цената на бензините да биде намалена за еден денар, а на дизелот за 1,50 денари.

Според тоа, новите цени на горивата се:
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС-95 58,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС–98 60,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 49,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 49,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 24,549 (денари/килограм)

Поврзани вести

„Визер” воведува авиолинија Скопје – Салцбург

Пет стипендии од ЕСМ, МЕПСО и ЕВН за студентите на ФЕИТ

Влатко Зорба

Берза: Бришење на издавачот Сковин АД Скопје од „Листата за набљудување“

Влатко Зорба