Стандард

Копач

КОМПАНИИ

Копач: Верувам дека независната РКЕ донела правилна одлука за поскапување на струјата

msp-admin
Директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница (ЕЗ) Јанез Копач во интервју за МИА говори за стручноста на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), зголемувањето на цената...
КОМПАНИИ

Копач: С. Македонија најдобра во енергетските реформи

msp-admin
Директорот на Секретаријатот на Европската енергетска заедница, Јанез Копач, неодамна на потпишувањето на договорот со Босна и Херцеговина рече дека Македонија е најуспешна земја во...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!