Стандард

Бензин

ЕКОНОМИЈА

Се намалува цената на бензинот, дизелот останува на исто ниво

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,76 %...
ЕКОНОМИЈА

Бензините поскапуваат за денар, без промена на цената на дизелот

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,80 %...
ЕКОНОМИЈА

Бензините од полноќ поскапуваат за еден, а дизелот за половина денар

Влатко Зорба
Бензините од полноќ поскапуваат за еден, а дизелот за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на Еуросупер БС – 95 ќе биде...
ЕКОНОМИЈА

РКЕ: Бензините поскапуваат за 1,50, а дизелот за еден денар

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,76 %...
КОМПАНИИ

Електричен или бензински автомобил – што е поевтино?

Влатко Зорба
Автомобил: на гориво или на електрична енергија? Денес, многу возачи се соочуваат со ова прашање. Покрај личните преференци и нивните еколошки ставови, тие си го...
ЕКОНОМИЈА

РКЕ: Цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат

Влатко Зорба
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,10 %...
КОМПАНИИ

ПОСКАПЕ БЕНЗИНОТ ВО ГЕРМАНИЈА: Цените повисоки за 20 проценти од 1 јануари

Влатко Зорба
Во Германија цената на бензините на бензинските пумпи се зголеми за околу 20 центи за литар од новата година, а владиниот концепт за заштита на...
КОМПАНИИ

Дизелот поевтинува за еден, а бензините за пола денар

msp-admin
Горивата од полноќ добиваат нови и пониски цени, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Бензините поевтинуваат за половина денар, па литар Еуросупер БС – 95...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!