Стандард

Бензин

КОМПАНИИ

ПОСКАПЕ БЕНЗИНОТ ВО ГЕРМАНИЈА: Цените повисоки за 20 проценти од 1 јануари

Влатко Зорба
Во Германија цената на бензините на бензинските пумпи се зголеми за околу 20 центи за литар од новата година, а владиниот концепт за заштита на...
КОМПАНИИ

Дизелот поевтинува за еден, а бензините за пола денар

msp-admin
Горивата од полноќ добиваат нови и пониски цени, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Бензините поевтинуваат за половина денар, па литар Еуросупер БС – 95...
КОМПАНИИ

Бензините поевтинуваат, дизелот по стара цена

msp-admin
Бензините и Екстра лесното масло за домаќинство од полноќ поевтинуваат за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Еден литар Еуросупер БС – 95...
КОМПАНИИ

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

msp-admin
Бензините од полноќ добиваат цени пониски за 1,50 денари, додека дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство поскапуваат за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!