Таг : Бензин

Компании и пазар

Цените на ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се зголемуваат за половина денар

Влатко Зорба
Цените на ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се зголемуваат за половина денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остануваат со непроменети цени, објави...
Компании и пазар

Поевтинуваат бензините од половина до еден денар

Влатко Зорба
Цените на бензините од полноќ се намалуваат од половина до еден денар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар се намалува цената на...