Стандард
КОМПАНИИ

Поскапуваат горивата од полноќ

Бензините поскапуваат за еден, а дизелот за 1,50 денари од полноќ, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензинот Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 60,50 денари за литар, а новата повисока цена на Еуросупер БС – 98 ќе биде 62,50 денари.

Еден литар Еуродизел (Д-Е V) ќе чини 53 денари, а исто толку ќе биде и цената на Екстра лесното масло за домаќинство.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,020 ден/кг во однос на цената утврдена со одлуката од 23.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на Мазутот М-1 НС изнесува 28,501 ден/кг.

Поврзани вести

Јубилеен 10. Фестивал на младото вино во „Тиквеш“

msp-admin

Huawei DQ ODN го доби првиот TÜV SÜD сертификат за производи од оптичката дистрибутивна мрежа

Влатко Зорба

Кјубан: Не брзајте со враќање на работа, капитализмот ќе биде подобар

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!