СТАНДАРД life
Храна

ЛЕБ ПО РЕЦЕПТ НА СТАР ПЕКАР: Полнет со лук, блитва, моцарела и зачини

Ароматичен леб полн со лук, сирење и блитва по рецепт на стар пекар е повкусен и подобар од која било пита.

Состојки за тестото:

* 650-700 гр. мазно брашно
* 1 лажичка шеќер
* 2 лажички сол
* 30 гр. квасец
* 1 јајце
* 300 мл. млеко
* 50 мл. масло

Фил:

* 250 грама моцарела
* 250-300 гр. обарена блитва
* 2 главици лук
* Сол, бибер, магдонос, оригано, лута пиперка
* 200 грама путер или маргарин
* 50 мл. маслиново масло

Подготовка:

Активирајте го квасецот во топло млеко со малку шеќер. А потоа додадете јајце, масло, сол и брашно. Кога ќе го замесите тестото, оставете го да стаса околу половина час.

Подгответе го филот со бланширање (варење) на блитвата, додавајќи 2 главици лук, зачини (сол, бибер, магдонос, оригано, пиперка), потоа моцарелата, мешајќи и додавајќи путер или маргарин.

Расукајте го тестото што пошироко, па покријте го со овој фил. Се покрива со уште еден слој тесто, па се сече на коцки и се става во тавче за леб да се добијат два леба.

Намачкајте со изматена жолчка и посипете со сусам.

Се пече во загреана рерна на 200 Целзиусови степени околу 10 минути, а потоа на 180 Целзиусови степени околу 30 до 35 минути.

На здравје!

Рецепт за леб кој не се меси

Поврзани вести

Домашни крекери: Крцкави и вкусни, готови за 30 минути!

Radmila Tasevska

Рижото по рецепт на Гордон Ремзи: Се подготвува без ориз, но сепак е вкусно и сочно

Urednik

Пуслици полнети со чоколадо: Божиќен рецепт што секој може да го направи

Urednik