СТАНДАРД life

млеко

Здравје

За сите, кој пијат млеко треба да знаат што добиваат!

Radmila Tasevska
Млекото се смета за вистински корисен производ, кој има благотворно влијание врз состојбата на човечкото тело. Влијае на забите, коските, мозокот и многу други. Денес...
ЕКОНОМИЈА

Од извоз на млеко лани заработивме над шест милиони долари

Stefanija Kuzmanovska
Извозот на млеко минатата година изнесуваше 28,6 милијарди долари, а најголем удел има Нов Зеланд со 6,3 милијарди долари, покажуваат податоците на World’s top exports, цитирани...
ЕКОНОМИЈА

Се замрзнуваат цените на основните продукти

Владата доцна синоќа донесе Одлука за замрзнување на цените на основните продукти: леб, сол, зејтин, млеко и млечни производи, јајца, брашно, месо, тестенини, лекови и...