СТАНДАРД life

Десерт

Храна

ГАБОН ТОРТА: Полна со чоколадо, лешници, а кората е мека како сон – ЧИСТО УЖИВАЊЕ

Urednik
За празниците доволно е да имате една торта, но треба да вреди. Полна со чоколадо и лешник, габон тортата е се што ви треба за...
Храна

Рецепт за нугат торта од вашите соништа

Urednik
Слатките, особено колачите се слаба точка на многу луѓе и едноставно не можат да им одолеат. Кога ќе го прочитате рецептот за нугат торта, веруваме...
Храна

Пуслици полнети со чоколадо: Божиќен рецепт што секој може да го направи

Urednik
Пуслиците се популарен десерт во многу европски земји. Тоа е француски десерт направен од изматени белки, шеќер и малку лимон. За Божиќ во Романија се...
Храна

Нутела лазањата има моќ да го поправи и најлошиот ден

Urednik
Ова е рецепт за вистински нутела деликатес кој можете да го послужите како десерт или како сладок ручек. Состојки: * 200 гр нутела * претходно...
Храна

🎥Кошници од бисквити полнети со фил од ванила и сезонско овошје

Urednik
Ситните колачи се украс на секоја трпеза и потрудете се оваа година да ја разубавите вашата празнична трпеза со необични задоволства кои ќе ги остават...
Храна

Палачинки „Камерон Дијаз“ – вкусна алтернатива на класичниот десерт и одличен појадок

Urednik
Мери Макартни со години подготвува рецепти за холивудската елита, а во својата нова книга „Feeding Creativity: A Cookbook for Friends and Family“ носи дел од...