Стандард
БИЗЛАЈФ

Само што ќе излезе од дома, веднаш заработува 55.000 евра!

Како фудбалер, Дејвид Бекам заработи баснословни суми пари, но се чини дека тоа не е ништо во споредба со парите што ги заработува денес.

Славниот Англичанец заработува 55.000 евра секој ден! И тоа на бизарен начин! Тој потпиша годишен договор вреден 20 милиони евра, според кој е должен да користи одреден парфем секој пат кога ќе ја напушти куќата, да носи часовник на одредена компанија и одела од една марка!

„Дејвид Бекам е меѓународна sвезда и неговото име стана бренд“, стои во договорот.

Бекам неодамна ја прошири својата деловна активност на Масерати, бидејќи стана амбасадор, а исто така потврди дека ќе глуми во серија на Дизни, за која потпиша договор вреден милион долари.

Сепак, не е сè толку чудесно во домот на Бекамови, кои минатата година платија 25 милиони евра за пентхаус во Флорида.

Сопругата Викторија прави големи загуби со својата модна компанија. Според извештаите во медиумите, Викторија Бекам направила долг од 50 милиони евра од 2008 година. Ревизорските компании ја предупредија дека овие загуби можат да станат многу поголеми, но таа засега е упорна во намерата да ја одржи компанијата жива.

Поврзани вести

5 начини да бидете добар и фер шеф: Понежниот пол е сè уште значително загрозен на работното место

Влатко Зорба

Кинезите потрошиле 127,5 милијарди долари за Лунарната Нова година

Влатко Зорба

Топ 5 парчиња што секоја деловна жена треба да ги има во својот плакар

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!