СТАНДАРД life

Вежбање

Секс и врски

Зошто секс после вежбање е супер идеја?

Radmila Tasevska
Вежбањето во теретана и вежбањето во спалната соба се поповрзани отколку што си мислите. Сексот сам по себе е одлична физичка активност и во некои...
Фитнес

Личен тренер сподели 5 најдобри вежби за почетници

Urednik
ПОЧНУВАЊЕТО на вашето фитнес патување не мора да биде тешко и комплицирано. Сепак, повеќето луѓе не сакаат вежби кои се фокусираат на зајакнување на мускулите...
Фитнес

5 совети за исхрана кои ќе ви помогнат побрзо да ги видите резултатите од тренингот

Urednik
Исхраната и вежбањето одат заедно. Она што го јадеме пред и за време на вежбањето има значително влијание врз нашето тело и како се чувствуваме...
Шоубиз

На 52-години, Марк Волберг го доведе своето тело до совршенство

Urednik
Марк Волберг ги поминува божиќните празници на неговата омилена зимска дестинација – бајковитиот Барбадос каде што отишол со семејството. Ѕвездата на „Трансформер“ кој следната година...
Фитнес

Фитнес тренери ги отфрлија најчестите митови за вежбање и исхрана

Urednik
Фитнес-тренерите Натали Ева Мари и Џонатан Којл, ја испробаа секоја популарна диета и секој тренинг. Додека го пробиваа својот пат низ светот на фитнесот, научија...
Здравје

Што се случува кога тренирате, но не се храните добро? Експерти детално објаснуваат…

Urednik
Општо познато е дека за да изгледате добро треба да бидете физички активни, но и да ја регулирате исхраната. Треба да ја пронајдете вашата рамнотежа...
Здравје

Ново истражување ги открива придобивките од вежбањето за мозокот

Urednik
НОВО истражување, спроведено со помош на скенирање со магнетна резонанца, покажа дека редовното вежбање ги подобрува и развива клучните области на човечкиот мозок. „Преку сеопфатни...
Фитнес

Мајли Сајрус тренира 30 минути дневно, секој ден веќе една деценија: Која техника ја држи во линија?

Urednik
Мајли Сајрус е една од поактивните изведувачи; покрај нејзиниот фантастичен глас и танцувачките способности, публиката често ја пофалува нејзината издржливост на сцената. Пејачката не пее...
Фитнес

Зошто е важно да вежбате секој ден во исто време?

Urednik
Една нова студија спроведена на лабораториски глувци покажува дека редовниот ритам на вежбање носи повеќе здравствени придобивки. Иако постои централен телесен часовник во мозокот сместен...
Фитнес

4 совети за намалување на воспалението после вежбање

Urednik
Ако некогаш сте направиле долга пауза од тренинзите, немојте да се изненадите ако почувствувате болки во мускулите и воспаление во вашето тело следниот ден откако...