СТАНДАРД life

Тренинг

Секс и врски

Зошто секс после вежбање е супер идеја?

Radmila Tasevska
Вежбањето во теретана и вежбањето во спалната соба се поповрзани отколку што си мислите. Сексот сам по себе е одлична физичка активност и во некои...
Фитнес

Пилатес или јога: Кој тренинг е подобар?

Radmila Tasevska
Кога станува збор за ефективни вежби со низок интензитет, јогата и пилатес се популарни избори. Иако имаат слични резултати, овие вежби се сосема различни во...
Фитнес

🎥Заборавете на маринците: Овој тренинг го зајакнува целото тело, и почетниците можат да го пробаат

Urednik
Маринците се одлична вежба за обука за сила, но не и најпогодна за почетници. Затоа најдовме HIIT тренинг во кој сите вежби се изведуваат стоејќи,...
Фитнес

Интервју со Коцевска: Себе-омалуважувањето е најголем непријател на нашето здравје, соочете со својата убавина и прифатете го вашето тело

Urednik
За добар изглед е потребно многу малку. Можеби звучи нејасно, но според мене сите ние имаме добар изглед во секоја една форма, најбитно е да...
Фитнес

Ако сакате најдобри резултати, еве го најдоброто време од денот за тренирање

Urednik
КОГА да тренирате за најдобри резултати е едно од прашањата што си го поставуваат многу фитнес ентузијасти. Ако сте утринска личност, одберете утрински тренинзи, додека...