Таг : резултати

Компании и пазар

ОКТА успеа да ја задржи својата стабилна финансиска позиција и покрај корона-кризата

ОКТА ја започна 2020 година со одлични достигнувања на продажните количини на двата пазари на кои делува, но претрпе неповолни ефекти од падот на меѓународните...
Забава МАГАЗИН

Актерот од Живи мртовци за тестирање платил 9.000 долари, а докторите не му дале резултатите

Актерот од популарната серија The Walking Dead, Даниел Њумен, откри дека бил во контакт со личност заразена со коронавирусот и дека веднаш по тоа сознание...
МАКЕДОНИЈА

Лица од Австралија и Сингапур се сомнителните случаи на коронавирус во хотелот во Скопје

Странци од Австралија и Сингапур кои во земјава пристигнале на 28 февруари се гостите на скопскиот хотел кој до носењето на резултатите дали тие се...
Фудбал

Резервите на Барса го исфрлија Интер од Лигата на шампионите

Влатко Зорба
Интер испадна од Лигата на шампионите, откако загуби со 1:2 од Барселона на „Меаца“. На „нероазурите“ им требаше убедлива победа за да завршат пред Борусија...
Фудбал

Ливерпул со неочекувано реми против Наполи, Интер ги сочува шансите за осминафинале

Влатко Зорба
Европскиот првак Ливерпул одигра нерешено 1:1 против италијанскиот Наполи на својот „Енфилд“. Ова се случи во меч од групата Е во Лигата на шампионите, по...
Кошарка

Милвоки нов лидер во Источната конференција по поразот на Бостон

Влатко Зорба
Кошаркарите на Лос Анџелес клиперс му го нанесоа третиот пораз на Бостон селтикс оваа сезона, откако утрово беа поуспешни со 107:104. Победникот во „Стејплс центар“...
Кошарка

„Трипл-дабл“ на Леброн во триумфот на Лејкерс над Оклахома

Влатко Зорба
Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс ја совладаа Оклахома со 112:107, најмногу по заслуга на Ентони Дејвис кој постигна 34 поени и Леброн Џејмс кој имаше...