Стандард

Инстаграм

КОМПАНИИ

Фејсбук и Инстаграм се закануваат: „Ако не ни ги дадете вашите информации, ќе плаќате за услугата“

Фејсбук и Инстаграм се закануваат дека корисниците ќе мораат да плаќаат за нивните услуги. Но, само ако корисниците не дозволат апликациите на компанијата да ги...
КОМПАНИИ

Наскоро ќе може да заработите многу повеќе на Инстаграм

Влатко Зорба
Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг објави нови алатки на Инстаграм кои ќе им овозможат на креаторите на содржини на оваа социјална мрежа да заработат повеќе...
ТЕХНОЛОГИЈА

Instagram споделува најмногу кориснички податоци со други компании

Влатко Зорба
Според компанијата „pCloud“, која се занимава со складирање во облак, Instagram е најинвазивната апликација. Посочено е дека Instagram споделува дури 79 проценти од личните податоци...
ТЕХНОЛОГИЈА

Instagram по грешка им дозволи на многу корисници да ги скријат „лајковите“ на објавите

Влатко Зорба
Програмерите на апликации сакаат да експериментираат со нови функции. Instagram постојано бара нови начини за подобрување на интерфејсот и полесно наоѓање на релевантна содржина. Огромната...
ТЕХНОЛОГИЈА

Instagram работи на вертикален приказ на Stories

Влатко Зорба
Instagram не престанува да објавува ажурирања за својата услуга. Десктоп апликацијата неодамна доби поддршка за преглед на „карусел“ преглед за Stories. Сега се чини дека...
БИЗЛАЈФ

Инстаграм откри како да заработите повеќе пари: Посочи точен број на „сториња“, објави и видеа

Влатко Зорба
Во последните месеци, Инстаграм споделуваше специфични инструкции за приватност со индивидуални инфлуенсери за тоа кога и колку често да објавуваат содржина на оваа социјална мрежа,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Инстаграм воведува нова алатка: Ќе крие коментари што може да бидат навредливи

msp-admin
Инстаграм ќе започне автоматски да ги крие потенцијалните навредливи коментари во обид да го реши проблемот со малтретирање на социјалната мрежа. Компанијата соопшти дека коментарите...