СТАНДАРД life

Инстаграм

Стил

📸 Најследената жена на Инстаграм фотографирана во Париз: Нејзиното лице привлече внимание

Radmila Tasevska
Селена Гомез го привлече вниманието со својот изглед во Париз. Актерката и пејачка е фотографирана на вечера во краток црн фустан, но вниманието го украде...
Шоубиз

📸 Кање Вест ја фотографирал полугола сопругата: Објавил се на Инстаграм

Radmila Tasevska
Канје Вест повторно се најде на удар на критики поради серијата полуголи фотографии од неговата сопруга Бјанка Сенсори кои ги објави на Инстаграм. Покрај нејзините...
Шоубиз

📸 Хали Бери каква што досега не сме ја виделе: Актерката предизвика лавина коментари на Инстаграм со нејзиниот стајлинг

Radmila Tasevska
Актерката Хали Бери со една своја фотографија предизвика лавина коментари на Инстаграм. Имено, таа позираше во лифт, а беше облечена во зелено боди од тантела...
Балкан микс

📷Теодора Џехверовиќ стапна на „лудиот камен“?! Се појавија фотографии во венчаница…

Urednik
По многубројните шпекулации за нејзиниот емотивен статус, пејачката Теодора Џехверовиќ веќе некое време не крие дека повторно е среќно вљубена. Нејзината мајка Гордана откри дека...
МК Сцена

Коцевска, Travel инфлуенсер: Сум посетила над 30 земји, но најголем интерес и најмногу споделувања добиваат содржините од Македонија

Urednik
Најголем интерес и најмногу споделувања секогаш добиваат содржините од Македонија. Всушност и најголемата поддршка од средината сум ја добила за содржини за местата во Македонија,...
Шоубиз

Џејми Фокс и се извини на еврејската заедница за антисемитскиот пост

Urednik
Американскиот актер Џејми Фокс и се извини на еврејската заедница за објавата на Инстаграм која некои ја критикуваа како антисемитска. Toj oбјавил на Инстаграм, а...
Балкан микс

Карлеуша во „илегала“: Гo избриша речиси цел Инстаграм – остави само две фотографии

Urednik
Српската пејачка, Јелена Карлеуша ги избриша речиси сите фотографии од својот профил на социјалната мрежа Инстаграм. Пејачката остави само две фотографии, но не се знае...
Шоубиз

Гимнастичарка откри колку заработува од една објава на Инстаграм, ЌЕ СЕ ШОКИРАТЕ

Urednik
На СИТЕ веќе им е јасно дека луѓето со милиони следбеници можат многу да заработат и да живеат само од спонзорирани договори. Инфлуенсерката и гимнастичарка...
КОМПАНИИ

Фејсбук и Инстаграм се закануваат: „Ако не ни ги дадете вашите информации, ќе плаќате за услугата“

Фејсбук и Инстаграм се закануваат дека корисниците ќе мораат да плаќаат за нивните услуги. Но, само ако корисниците не дозволат апликациите на компанијата да ги...
КОМПАНИИ

Наскоро ќе може да заработите многу повеќе на Инстаграм

Влатко Зорба
Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг објави нови алатки на Инстаграм кои ќе им овозможат на креаторите на содржини на оваа социјална мрежа да заработат повеќе...