Таг : Инстаграм

Миленици

Куче што стана „инфлуенсер“: Има повеќе од 137.000 фанови (ФОТО)

Влатко Зорба
Madame Eyebrows е името на куче кое стана sвезда на социјалните мрежи поради својот необичен изглед. Нејзиниот сопственик создаде профил на Инстаграм кој го следат...
МАГАЗИН

На Инстаграм „Црн вторник“ поради Џорџ Флојд

Stefanija Kuzmanovska
Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд и масовните протести што започнаа поради истото, ги поттикнаа корисниците на социјалните мрежи да реагираат и да го прогласат денешнот...
Технологија

Instagram ја исклучува Lite апликацијата и прави нова верзија

Stefanija Kuzmanovska
После извештајот на „Android Police“, Instagram потврди за TechCrunch дека ја „враќа“ Lite верзијата во оние земји каде што беше достапен. Наводно, социјалната мрежа ги...
Забава

Џеј Ло тужена за 150.000 долари за фотографија на Инстаграм

Влатко Зорба
Човештвото може да остане заклучено во своите домови додека животот е привремено „на пауза“, но очигледно за тужбите нема одмор. Во моментов, една од најомилените...
Технологија

Инстаграм отстрани профил со 14 милиони следбеници поради измама

Stefanija Kuzmanovska
Социјалната мрежа Инстаграм забрани еден профил поради измама во која беа направени лажни твитови на службени лица. Оваа сметка, со корисничкото име @bestmemes, имаше над...
Забава МАГАЗИН

Меган и Хари се простуваат од титулата и фановите

Меган Маркл и принцот Хари ја напуштија Велика Британија и прво се преселија во Ванкувер, а сега и во Лос Анџелес. Британските медиуми пишруваат дека...
Забава МАГАЗИН

Били Портер ги повика фановите да го рекреираат неговиот изглед, резулатите се урнебесни

Актерот и пејач Били Портер, кој на широката јавност и е познат по своите есктравагантни изгледа на холивудските настани, одлучил да ги поттикне луѓето во...
Забава МАГАЗИН

Тијана објави хит-слика на Инстаграм со перика и машки костум

Тијана Дапчевиќ на Инстаграм сподели фотографија од деновите кога студираше на Факултетот за музичка уметност. Таа има перика и сценска шминка, а во описот нагласи...
Забава МАГАЗИН

Познати личности чии профили ќе ви ја направат изолацијата позабавна

Самоизолацијата која се наметна од пандемијата со коронавирусот за многу познати личности стана причина да бидат поактивни на социјалните мрежи. И додека некои повремено објавуваат...