СТАНДАРД life

Месинџер

БИЗЛАЈФ

Роналдо и Меси одбиле по 6 милиони евра годишно за да ја промовираат Саудиска Арабија

Влатко Зорба
Роналдо и Меси ги отфрлија саудиските милиони, не сакаат да промовираат земја што има лоша репутација Пред извесно време, Кристијано Роналдо и Лионел Меси ги...
ТЕХНОЛОГИЈА

Signal изгрева за сметка на WhatsApp

Влатко Зорба
WhatsApp неодамна воведе нови услови за користење за својата услуга, кои овозможуваат поголем пристап до корисничките податоци на Facebook, чија филијала е. Измените не влијаат...