Стандард

сигнал

КОМПАНИИ

Закерберг нè убедува да не бегаме од WhatsApp, а тој самиот користи конкурентна апликација

Влатко Зорба
Во неодамнешниот случај на истекување на податоци од Facebook, едно од најголемите досега, меѓу 533 милиони корисници чии податоци беа објавени во јавноста беа и...
ТЕХНОЛОГИЈА

Signal во новото ажурирање носи поефикасно управување со податоците

Влатко Зорба
Најновата верзија на Signal за iOS (5.3.1) и Android (5.3.7) донесе голем број функции, како позадини во разговорите, анимирани налепници и дел „About“ на вашиот...
ТЕХНОЛОГИЈА

Signal изгрева за сметка на WhatsApp

Влатко Зорба
WhatsApp неодамна воведе нови услови за користење за својата услуга, кои овозможуваат поголем пристап до корисничките податоци на Facebook, чија филијала е. Измените не влијаат...
КОМПАНИИ

Што значи еден твит: Маск ја зголеми цената на погрешни акции

Влатко Зорба
Во првата недела од оваа година, акциите на „Tesla“ пораснаа за 23 проценти по веста дека компанијата испорача скоро 500.000 електрични возила минатата година, поврат...
ТЕХНОЛОГИЈА

Апликации за комуникација со најбезбедна заштита на пренесените податоци

msp-admin
Во екот на скандалот со групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм, се поставува прашањето дали поимот безбедна комуникација на интернет воопшто постои и што можеме...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!