Стандард

Твит

КОМПАНИИ

Твит за 300.000 долари? Првата порака на социјалната мрежа на продажба, луѓето не жалат пари

Влатко Зорба
Првиот пост на Твитер што некогаш се појави на профилот на нејзиниот основач и сегашен извршен директор Џек Дорси во 2006 година, беше продаден како...
КРИПТОВАЛУТИ

Маск со Твит повторно ја крена цената на Dogecoin

Влатко Зорба
Милијардерот и основач на компанијата „Тесла“, Елон Маск, уште еднаш предизвика скок на вредноста на Dogecoin со својата објава на Твитер. Тој ја сподели веста...
КОМПАНИИ

Што значи еден твит: Маск ја зголеми цената на погрешни акции

Влатко Зорба
Во првата недела од оваа година, акциите на „Tesla“ пораснаа за 23 проценти по веста дека компанијата испорача скоро 500.000 електрични возила минатата година, поврат...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!